Tisztújító Közgyűlést tartott a Magyar Közlekedési Szövetség

A városi közlekedési társaságokat és a közlekedéshez kapcsolódó szolgáltatókat is a tagjai között tudó Magyar Közlekedési Szövetség 2018. február 13-án tisztújító Közgyűlést tartott, amelyen Dr. Várszegi Gyula Elnök mandátumát a Közgyűlés egyhangúlag 2 éves időtartamra meghosszabbította.

2018. február 24-től 2 éves időtartamra a Szövetség 5 tagú Elnöksége az alábbi személyekből áll: Dr. Várszegi Gyula, Bolla Tibor (a BKV Zrt. elnök-vezérigazgatója), Dr. Dabóczi Kálmán (a BKK Zrt. vezérigazgatója); Nagy Attila (a DKV Zrt. vezérigazgatója); Dr. Tenk Gábor (az INTER TAN-KER Zrt. vezérigazgatója). A Felügyelőbizottság új tagja Dr. Ludvig László (a Siemens Zrt. Mobility Divízió igazgatója) lett.

A Szövetség 2018-ban is folytatja munkáját, amelynek célja elsősorban a városi közösségi közlekedés szakmai kérdéseinek megvitatása, közös álláspont kialakítása, valamint az ezen a területen tevékenykedő társaságok közös szakmai érdekképviselete. Ebben az évben is fontos célkitűzés a közlekedési kultúra javítása, amellyel nemcsak tagjai, de valamennyi utas elégedettségének növelését is szeretné elérni.